9 نیرویی که آینده فناوری اطلاعات را شکل می دهد

فناوری‌ها و رویکردهای جدید ، قابلیت‌های زیادی را در اختیار  مدیران فناوری اطلاعات قرار می‌دهد که به وسیله آن بتوانند هزینه‌ها را کاهش دهند، در زمان صرفه‌جویی کنند و انجام عملیات را به دست ماشین‌ها بسپارند.

تغییر در حوزه IT پرشتاب است. هر شرکتی در  زمینه فناوری تغییرات بسیاری را تجربه می‌کند از جمله:  خودکارسازی، تخصیص بودجه‌های فناوری  به بخش‌های مختلف، به کارگیری هر چه بیشتر خدمات مبتنی بر ابر و اخیرا هوش مصنوعی به عنوان ضرورتی برای کسب و کار.

برای کمک به  مدیران در یافتن مسیر درست برای انطباق با این تغییرات، نیروهایی که در  آینده فناوری اطلاعات را شکل می دهند در ادامه معرفی می‌کنیم.

 

 خودکارسازی

خودکارسازی به سرعت در حال تبدیل شدن به جریان اصلی است، حرکت از پروژه های تجربی به دنیای کسب و کار. گزارش McKinsey در سال 2015 نشان می دهد که نیمی از کارهایی که امروز توسط افراد انجام می‌شود، در آینده با استفاده از تکنولوژی خودکار شود. در حالی که خودکارسازی در کسب و کار ممکن است تأثیر عمیقی بر اشتغال در آینده داشته باشد، – این تاثیر در حوزه فناوری اطلاعات، آزادی بیشتری را برای تفکر استراتژیک در اختیار مدیران قرار می‌دهد.

 

سرعت

با خودکار شدن فرایندها، سرعت و چابکی کلید اصلی کسب‌وکارها در آینده خواهد بود. تغییر در تکنولوژی به سرعت در حال افزایش است و کسب و کار ها باید برای حفظ رقابت بتوانند خود را با همین سرعت با تغییرات منطبق کنندبا توجه به  وابستگی بیشتر به تکنولوژی  متخصصین فناوری اطلاعات صرفاًنیروهای پشتیبانی نیستند و در تصمیم‌گیری برای استراتژی‌هایی دخالت دارند که تأثیر مستقیم بر کسب‌وکار دارد.

 

امنیت

واضح است که تغییر پرشتاب تکنولوژی، در کنار فرصت‌ها، مشکلات جدیدی را نیز در شناسایی حفره های امنیتی و پیدا کردن راهی  برای رسیدگی به آن‌ها ایجاد می‌کند:

 

 هزینه‌ها

همانطور که تکنولوژی نقش خود را به عنوان  جزئی بااهمیت در حوزه‌های مختلف کسب و کار   پررنگ می‌کند، شرکت‌ها دیدگاه خود را نسبت به تخصیص بودجه به آن و اینکه به صورت کلی چگونه فناوری توسط سازمان  توسعه می یابد و نگهداری می شود، تغییر می دهند.

 

همکاری

تغییرات بودجه‌بندی ، به معنای انتقال قدرت نیست. در عوض، لزوم همکاری عمیقتر بین تیم فناوری اطلاعات و سایر واحدهای کسب‌وکار  ایجاد می‌شود

 

چابکی

هیچ چیز به خصوصی در مورد نیاز به مهارت‌ها و همکاری کارآمد بین بخش‌های مختلف کسب‌وکار وجود ندارد. اما  شیوه‌ای برای  به کارگیری مفاهیم  فناوری در سراسر کسب و کار برای برقراری ارتباط بهتر وجود دارد. برای حرکت به سوی یک چارچوب چابک‌تر در عملیات کسب‌وکار، فناوری اطلاعات تنها برای انجام کارها به کار گرفته نمی‌شود و عامل محرکی است برای ایجاد ارتباط بهتر میان بخش‌های مختلف کسب‌وکار.

 

انعطاف پذیری

مشارکت بین هوش ماشینی و هوش انسانی، مدل کسب و کار آینده را  شکل می‌دهد. اما برای اینکه این مدل به خوبی عمل کند ، انعطاف پذیری مسئله‌ای کلیدی است. با تقسیم کار میان ربات و انسان در آینده، انطباق پذیری برای موفقیت  فناوری اطلاعات در آینده بسیار حیاتی  خواهد بود.

 

 تعامل سازنده

اخباری که امروز از هوش مصنوعی منتشر می‌شود، نشان از آن دارد که این مفهوم تحول بزرگی در آینده ایجاد خواهد کرد. دیر یا زود درباره هر موضوعی که داده‌های کافی و الگوهای تکراری داشته باشید، قابل تبدیل به فرایندی است که توسط هوش مصنوعی قابل پیشبرد است و نیروی انسانی زمان بیشتری برای تصمیمات استراتژیک خواهد داشت: این یک تعامل سازنده و بازی برد – برد میان انسان و فناوری اطلاعات در آینده خواهد بود.

 

حضور مستمر

خودکارسازی راه را برای استفاده از فناوری اطلاعات در استراتژی‌های دیجیتال هموار می کند.

و راه را برای تثبیت محیطی فراهم می‌کند که در آن کاربران در زمان و مکان درست به اطلاعات درست دسترسی خواهند داشت. فناوری اطلاعات از انجام عملیات روزانه تا تصمیم‌گیری‌های پیچیده در تمام حوزه‌های کسب‌وکار حضور خواهد داشت.

 

 

 

منبع: وبسایت CIO

Share Button

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *