مسیر پرماجرای بازاریابی: نقشه‎‌ی راه انتخاب تکنولوژی برای جذب مشتری

آیا  به یک راه حل بازاریابی جدید برای برقراری ارتباط بهتر با مشتریان خود فکر می‌کنید؟

راه‌حل‌های بازاریابی دیجیتال هنگامی که به درستی اجرا شوند می‌توانند به شما کمک کنند جامعه هدف مشتریان خود را مشخص کنید و مشتریان بیشتری جذب کنید. اما چه طور از راه‌حل‌های بازاریابی دیجیتال به بهترین شکل بهره ببرید؟

زمانی که ابزار مناسب  برای جذب مشتری را انتخاب کردید، مهم است تا  برنامه‌های خود را برای این مسیر ارزیابی کنید. برای اثربخشی بهتر در انتخاب تکنولوژی برای کمک به بازاریابی به  4 پرسش کلیدی پاسخ می‌دهیم:

چه چیزی به شناخت مشتریان شما کمک می‌کند؟

بازاریابان بر راه‌های مختلف جذب مشتری تمرکز می‌کنند اما زمان کافی برای چگونگی شناخت آن ها  صرف نمی کنند. شناخت مخاطبانتان یک  امر مهم است.

تکنولوژی بازاریابی مناسب  توانایی هایی را که به شناخت و درک مخاطب کمک می‌کند، فراهم می‌سازد؛ مانند پلتفرم‌های مدیریت اطلاعات مشتریان، ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و گزارش‌های تحلیلی بازاریابی، فروش و پشتیبانی مشتری که به خوبی رفتارهای مشتری را نشان می‌دهد.

این راه حل ها به شما کمک می کند که بینش عمیق‌تری از مشتری را در اختیار  داشته باشید تا بتوانید تعاملات و ارتباطات آینده را هماهنگ کنید.

شناسایی مشتریان  برندها را قادر می سازد تا داده ها را ثبت کنند تا بتوانند در زمان مناسب و با محتوای مناسب با مشتریان در تعامل باشند.

چه چیزی شما را وادار به عمل در زمان مناسب می کند؟

زمانی که به عنوان مصرف کننده  در بازار به دنبال خرید چیزی هستیم،  انتظار داریم  فوراً پاسخ  سوالاتمان را پیدا کنیم. اگر برند شما  در شناخت و پاسخگویی به این فرصت سریع عمل نکند ، فرصت‌های فروش خود  را از دست داده است. در بسیاری از مواقع شما انتظار دارید پاسخ سوالتان  را در یک دقیقه و یا یک لحظه بشنوید نه بعد از ساعت ها و روزها.

 تکنولوژی چگونه می‌تواند کمک کند؟راهکار شما باید  داده‌ها را به سرعت تکمیل و تحلیل کند تا بتوانید فرصت های مناسب و  عکس العمل های متناسب در لحظه را شناسایی کنید.  توانایی شناخت محتوا و لحظه مناسب برای  تعامل با مشتری  از نکات مهم  شخصی‌سازی کردن در بازاریابی است.

چه چیزی به شما کمک می کند تا یک تجربه مشتری بی نقص ارائه دهید؟

تعامل با مشتری تنها از طریق یک  کانال صورت نمی‌گیرد.  کانال‌های ارتباط با مشتری ممکن است موارد متعددی را دربر بگیرد: جستجوهای Google، سایت شرکت شما، شبکه‌های اجتماعی، فروشگاه و  تلفن همراه.

تجربه یکپارچه برای مشتری در کانال‌های مختلف یعنی بدون توجه به اینکه چه بخشی از شرکت با مشتری ارتباط برقرار می کند، آن‌ها همان اطلاعات، خدمات و تجربه را دریافت کنند.

 

چه کسی به شما در اجرای برنامه بازاریابی کمک خواهد کرد؟

ما سه مورد را که شما باید در انتخاب ابزار مناسب تکنولوژی لحاظ کنید، بررسی کردیم. مواردی که به عنوان چارچوب اصلی  استراتژی بازاریابی باید بدان توجه کنید.

برای موفقیت طرح جدید تکنولوژی بازاریابی، برای ادغام بخش‌های مختلف برای تجارب شفاف و سازگارتر، باید رضایت ضمنی  مدیران شرکت  را داشته باشید. از آنجا که بخش های مختلف اغلب دارای اهداف کسب و کار متفاوت هستند و توسط KPI های گوناگون اندازه گیری می‌شوند. کاربران این تکنولوژی باید درک کنند که این ابتکار جدید چه تاثیر مثبتی بر کار  آن‌ها خواهد داشت.

شمابه افرادی نیاز دارید تا از یک طرف بتوانند به خوبی از تکنولوژی استفاده کنند و از طرف دیگر اهداف کسب‌وکار را درک کنند تا بتوانند به بهترین نحو در اجرای برنامه و به‌کارگیری راهکار تکنولوژی بازاریابی به شما کمک کند.

 

مسیر حرکت شرکت خود را بر مبنای پاسخ به نیازهای مشتریانتان ترسیم کنید

آیا شما در جستجوی تکنولوژی بازاریابی جدید هستید تا به شرکتتان کمک کنید تا با نیازهای مشتری تغییر کند؟ پس  اطمینان حاصل کنید که  این ملاحظات را انجام می دهید: چه چیزی به مشتریان شما کمک می کند؟ چه چیزی کمک می‌کند تا شما در لحظه عمل کنید؟ چه چیزی به شما کمک خواهد کرد تا یک تجربه مشتری بدون  نقص ارائه دهید؟ چه کسی به شما در اجرای برنامه کمک خواهد کرد؟

Share Button

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *