چه چالش‌هایی را با راهکار حمل و نقل مدیریت کنید؟

برای اینکه مشتریان راضی داشته باشید، باید بتوانید تحویل به موقع سفارش‌ها را به دقت برنامه‌ریزی کنید. به بیان دیگر شما به یک برنامه‌ جامع حمل و نقل نیاز دارید که تضمین کند همه بخش‌های درگیر در فرایند حمل به درستی کار خود را انجام می‌دهد. راهکار مدیریت حمل و نقل راهکاری است که به منظور ایجاد هماهنگی‌های لازم  میان شرکای تجاری، مشتریان، انبار و فروش طراحی شده است.

چالش‌های بسیاری در  مدیریت حمل و نقل وجود دارد. برخی از این موارد شامل:

مشتریان انتظارات بیش از اندازه دارند

انتظارات مشتریان روز به روز بیشتر می‌شود. آن‌ها انتظار دارند سفارش خود را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت کنند. همچنین در صورت امکان هزینه حمل ندهند و یا کمترین هزینه حمل را بپردازند. از طرفی شرکت‌های حمل و نقل باید امکانی در اختیار آن‌ها قرار دهد که بتوانند در تمام مراحل حمل سفارش را بر روی نقشه ردیابی کنند. راهکار مدیریت حمل و نقل کمک می‌کند زنجیره تأمین بهینه‌ای را طراحی کنید تا با انتخاب حامل و مسیر حمل درست برای هر محموله، پاسخگوی انتظارات مشتریان باشید.

معمولاً مشتریان یک چیز واحد را نمی‌خواهند

از آن جایی که هر مشتری/ سفارش منحصر به فرد است، نیازمندی‌های متفاوتی در شیوه حمل، زمان تحویل، محدودیت‌های هزینه‌ای و … دارد. از طرفی باید همواره ترجیحات مشتری را در مسئله حمل و نقل بدانید و بر اساس آن‌ها برنامه‌ریزی و عمل کنید. راهکار مدیریت حمل و نقل می‌تواند با ثبت تاریخچه حمل و ترجیحات مشتری، به خوبی پاسخگوی نیازهای مشتریان باشد.

شما منابع محدودی دارید

مانند هر کسب‌وکار دیگر شما منابع محدودی از راننده‌ها و وسایل نقلیه در اختیار دارید، پس باید این منابع را به درستی مدیریت کنید. برای تضمین سود باید بتوانید مسیرهای اضافه که هر راننده طی می‌کند را به کمترین حد ممکن برسانید و به بهترین شکل از آن‌ها استفاده کنید. راهکار حمل و نقل به شما کمک می‌کند دارایی‌های خود را به صورت کلی مدیریت کنید و بیشترین ارزش ممکن را از منابع در دست استخراج کنید.

بدون IT رشد ممکن نیست

هر چه مشتریان بیشتری داشته باشید طبیعتاً حجم کاری بیشتری خواهید داشت و باید جزئیات بیشتری را مدیریت کنید. احتمال بروز خطا در فرایندهایی که به صورت دستی پیش برده می‌شوند، بسیار بالاست. این خطاها سبب می‌شود سفارش به موقع به مشتری تحویل نشود یا سفارش اشتباهی تحویل شود و در نهایت مشتریان ناراضی زیادی برای شما باقی بمانند. کاغذبازی‌های این میان هم سبب می‌شود که زمانی که کارکنان شما می‌توانند به یافتن فرصت‌های جدید تخصیص دهند، صرف موارد دیگر شود. راهکار حمل و نقل فرایندهای روزانه حمل را خودکار می‌کند تا عملیات شما به راحتی انجام شده و کارکنان زمان کافی را برای فعالیت‌هایی با ارزش افزوده صرف کنند. همچنین ارتباط شما با شرکای تجاری‌تان تحت تأثیر استفاده از IT بهبود خواهد یافت.

 

برای آشنایی بیشتر با راهکار نرم‌افزاری مدیریت حمل و نقل نوماتک به پیوند زیر مراجعه کنید:

درباره راهکار حمل و نقل نوماتک بیشتر بدانید

Share Button

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *