5 دلیلی که مدیران ارشد ترجیح می‌دهند اطلاعات را بر روی داشبورد مشاهده کنند

دورانی که مدیران ارشد زمان زیادی را برای دیدن یک برگه گزارش انتظار می‌کشیدند، گذشته است. امروز بسیاری از مدیران پیشرو از داشبوردهای تصویری استفاده می‌کنند تا بینشی نسبت به وضعیت سازمان خود کسب کنند و به این ترتیب دیگر برای دسترسی به اطلاعات مورد نظرشان به مسئولین IT و مدیران میانی وابسته نیستند.

داشبوردهای مخصوص مدیران ارشد مزایای زیادی را برای شما فراهم می‌کنند که در مطلب انتظارات مدیران ارشد از تکنولوژی به آن‌ها اشاره شد. نظارت بر عملکرد و پایش سودآوری سازمان، مشاهده ترازنامه، درآمد و پیش‌بینی در هر لحظه و با اطلاعات به‌روز از این دست است. علاوه بر کاربردهای فراوانی که این ابزار دارد، دلایلی وجود دارد که مدیران ارشد ترجیح می‌دهند اطلاعات را بر روی داشبورد ببینند:

  1. داشبوردها عملکرد کارکنان را بهبود می‌دهند؛

اگر در نظر دارید داشبورد مدیران ارشد را در سازمان خود پیاده‌سازی کنید، ممکن است بهبود عملکرد کارکنان در مراحل اولیه به عنوان یکی از مزایای این ابزار مطرح نشود. با این حال مدیران ارشدی که از داشبورد استفاده کرده‌اند، شفافیت و بینشی که از تمام جنبه‌های کسب‌وکارشان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد را به خوبی درک کرده‌اند. آن‌ها می‌توانند بر عملکرد کارکنان خود نظارت کنند و زمانی که کارکنان از چنین مسئله‌ای آگاهی داشته باشند، تمایل دارند تلاش خود را چند برابر کنند.

  1. داشبوردها می‌توانند سیر پیشرفت و دست‌یابی به اهداف را نشان دهند؛

همان‌طور که مدیران ارشد می‌توانند ارتباطات ضعیف یا کاستی‌های کسب‌وکارشان را شناسایی کنند، آن‌ها همچنین می‌توانند حوزه‌های پیشرفت و بهبود را نیز شناسایی کنند. مدیران ارشد با دنبال کردن پروژه‌های خاصی در داشبورد می‌توانند به سرعت تصمیم بگیرند که هم‌راستایی با برنامه کلی کسب‌وکار وجود دارد یا خیر، و مشخص کنند که آیا سازمان در مسیر رسیدن به اهدافش گام برمی‌دارد؟

  1. داشبوردها در زمان و هزینه صرفه‌جوئی می‌کنند؛

استفاده از داشبورد زمانی را که یک مدیر ارشد برای بررسی اعداد و ارقام نیاز دارد، تا حدود قابل توجهی می‌کاهد. ذات یکپارچگی و تمرکزی که در یک داشبورد وجود دارد به مدیران ارشد این امکان را می‌دهد که داده‌ها را از منابع مختلف به صورت یکجا ببینند بدون آن که حتا نیاز داشته باشند از برنامه­هایی مانند اکسل به صورت دستی استفاده کنند. افزون بر این با وجود راه‌حل‌هایی که امروز موجود است مدیران ارشد می‌توانند این داشبوردها را بر روی هر ابزاری، از هر جایی و در هر ساعت از روز مشاهده کنند.

  1. داشبوردها خطاهای انسانی را حذف می‌کنند؛

استفاده از داشبوردها همچنین نیاز به تصمیم‌گیری شهودی را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد. با در اختیار داشتن تحلیل و گزارش‌های برخط، اتخاذ تصمیمات مهم بر اساس حقایق به جای شهود برای مدیران ارشد ممکن می‌شود. داشبوردها همچنین به اشتراک‌گذاری اطلاعات بسیار مهم را تسهیل می‌کنند. برای نمونه یک مدیر ارشد می‌تواند اطلاعات جزئی و دقیق را با واحدهای عملیاتی مربوط در سازمان به اشتراک بگذارد. این سیستم جریان کاری بسیار کارآمدی ایجاد می‌کند و میزان اختلالاتی که در ارتباطات سازمانی همراه فرایندها به وجود می‌آید را می‌کاهد.

  1. داشبوردها به شما کمک می‌کنند از اطلاعات خود بیشترین بهره را بگیرید؛

توانایی مشاهده تحلیل اطلاعات به صورت بصری، اطلاعات را قابل درک می‌کند. زمانی که روندی منفی در حال شکل‌گیری است، مدیران ارشد به سرعت می‌توانند آن را شناسایی کرده و دسته‌ای اقدامات را برای جلوگیری از اثرات منفی آن برنامه‌ریزی کنند. همان‌طور که پیتر دراکر می‌گوید: اگر نتوانید چیزی را اندازه بگیرید، نمی‌توانید آن را بهبود دهید.  داشبوردها با اندازه‌گیری اطلاعاتی که در صورت عدم وجود داشبوردها نادیده گرفته می‌شوند، بستری برای بهبود پیوسته ایجاد می‌کنند. با توجه به سرعت رو به رشد کسب‌وکارها، دسترسی به داده‌های برخط و توانایی به کارگیری این داده‌ها برای مدیران ارشد اهمیت زیادی پیدا کرده است.

 

Ref. http://www.ceo.com

 

Share Button

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *