5 پیش‌بینی از تکنولوژی‌های نرم‌افزارهای تجاری در سال 2016

  1. با سیستم امنیت مرکزی نرم‌افزار خداحافظی کنید.

سیستم‌های امنیتی که توسط نرم‌افزار تعریف شده‌اند، دو ضعف عمده دارند: بسیاری از محصولات و ابزار حفظ امنیت شخصی با هم سازگاری ندارند و بسیاری نیز با مشکلات امنیتی دنیای مدرن هم‌خوانی ندارند. استفاده از یک راه‌حل امنیتی مشابه برای همه نوع سازمان با هر اندازه ریسک بالایی دارد. بنابراین سازمان‌ها در سال 2016 به راه‌حل‌هایی روی می‌آورند که امنیت اپلیکیشن‌ها و سخت‌افزار شخصی آن‌ها را تضمین می‌کند.

  1. نارسایی نرم‌افزار مشکل همه خواهد بود!

در سال‌های اخیر شاهد تأثیر زیاد نارسایی‌های نرم‌افزار بر تیم رهبری بوده‌ایم؛ از دسترس خارج شدن وبسایت بیمه سلامت اوباما نمونه‌ای از آن بود. بنابراین مسئولیت نرم‌افزار نه تنها بر عهده مدیران ارشد اطلاعات و تکنولوژی است، بلکه به سایر اعضای تیم رهبری و مدیران ارشد نیز تعمیم یافته است. هر یک از مدیران ارشد که نداند نرم‌افزار چگونه کار می‌کند، احتمال دارد اخراج شود و در واقع در 2016 شاهد اخراج مدیران ارشد بیشتری به سبب نارسایی نرم‌افزار خواهیم بود.

  1. چابکی به مقیاس!

با وجود آن که بیش از 75% از شرکت‌ها از روش‌های توسعه چابک استفاده می‌کنند، هنوز باید منتظر دست‌یافت‌های مهمی از چابکی در سطح سازمان باشیم. گفته می‌شود سال 2016 نخستین سالی است که کارآمدی تحولات مربوط به چابکی را در مقیاس سازمانی خواهیم دید. یکی از نخستین محرک‌های دستیابی به چابکی به مقیاس، پیاده‌سازی ابزار توسعه سازمانی یکپارچه است که روش‌های چابک را بیش از پیش کارآمد و در نتیجه آن دسترس‌پذیرتر می‌کند.

  1. کمبود برنامه‌نویسان ادامه خواهد داشت.

هر شرکت، یک شرکت IT کوچک در دل خود دارد اما کمبود نیروی مهندسی و توسعه بیشترین لطمه را به برخی واحدها وارد می‌سازد. با وجود اینکه برنامه‌نویسان عمدتاً به شرکت‌های بزرگ صنعت IT مانند گوگل، آمازون و … می‌پیوندند اما چالش‌های جذابی در شرکت‌هایی که مسائل IT خود را به صورت داخلی برطرف می‌کنند وجود دارد. گفته می‌شود در سال 2016 شرکت‌هایی که در صنعت گردشگری، خدمات مالی، بیمه، خرده‌فروشی و کشاورزی فعالیت می‌کنند، برای یافتن بهترین برنامه‌نویسان تلاش می‌کنند.

  1. توسعه نرم‌افزار به سمت ابرها در حرکت است!

خدمات ابری در حال نفوذ به دنیای توسعه نرم‌افزار است؛ از نرم‌افزارهای تحت وب گرفته تا خدمات ارزش‌افزایی مانند نگهداری از نرم‌افزار، به‌روزرسانی‌ها و … . در واقع به این ترتیب با اجاره نرم‌افزار به جای خرید و مالکیت آن، هزینه‌های عملیاتی و هزینه‌های سرمایه‌گذاری هر دو کاهش می‌یابند. مزایای دیگر ابر امکان به‌روزرسانی ساده‌تر و حفظ امنیت بهتر است که در نظر گرفتن این موارد، هیچ دلیلی برای ابری نشدن باقی نگذاشته است!

 

Ref

http://www.cio.com

 

Share Button

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *